Minecraft Cave Update Sonunda Geliyor!


minecraft cave & cliff update

Bütün Minecraft tutkunlarına müjdeli haber sonunda geliyor. Minecraft severlerin abartısız olarak yıllarca bekledikleri mağara güncellemesi haberi sonunda duyuruldu. Cave & Cliff Update olarak duyrulan 1.17 sürümü ile oyuna eklenen şeyler saymakla bitmiyor. Sarkıt ve dikit dolu yeni mağaralardan yeşillik dolu yer altı yapılarına, ametist dolu kristal yataklarından gardiyanın sizi beklediği karanlık derinliklere…

En Çok Beklenen Cave Update Yolda.

Mojang’ın yakın zamanda canlı olarak yayınladığı videodan görüldüğü üzere artık mağara sistemi tam olarak 3 boyutlu hâle getirildi. Yani artık yer altında maden kazarken dar ve uzun koridorlarla dolu labirentlerde geziyor gibi değil, tam anlamıyla bir yer altı keşifi yapıyor gibi hissedeceksiniz. Üstünüze düşüp zarar verme tehlikesi olan sarkıtlar ve üstlerine düşünce hasar veren dikitler, kendine özgü yeni bitki yapısı olan yemyeşil mağaralar, nadir bulunan ametist yatakları şuan için oyuna eklenmiş gibi görünüyor. Oyuna yeni eklenecek olan bakır madeni ile de çok da olmasa yapılabilecek birkaç şey var gibi duruyor.

Yeni Yeraltı Zenginlikleri

Yer altında bulabileceğiniz ilk yeni şeylerden bir tanesi bakır cevherleri. Mojang’ın söylediğine göre demir ve kömür gibi hemen her yükseklikte bulunan yeni bir maden. Şuana kadar gösterildiği üzere paratoner, teleskop, blok ve basamak yapmak için kullanılabiliyor. Üstelik gerçek hayattaki gibi turuncu şekilde konulan bakır bloklar zaman geçtikçe paslanarak tıpkı özgürlük heykeli gibi yeşil bir görünüm almaya başlıyorlar.

Nadir bulunan ametist jeotlerinde bulunan ametist jeot blokları ise yavaş bir şekilde ametist kristali büyütüyorlar. Bu kristaller de kırılarak teleskop yapımında kullanılıyor. Optifine kullanıcılarının bildiğine yakın bir mantık ile teleskop sayesinde daha uzağı daha detaylı olarak görmeniz mümkün.

minecraft 1.17

Arkeoloji Minecraft’a Merhaba Diyor

Henüz görüldüğü üzere gelişim aşamasında duran arkeoloji sisteminde ise fırça yapıp bazı blokların tozunu nazikçe temizleyebiliyoruz. İçinden çeşitli şeyler çıkabiliyor. Bunlardan bazıları çömlek pişirirken süsleyebileceğimiz seramik desenler oluyor. Bu desenleri pişmemiş çömleklerimize motif olarak ekleyip altına ateş yakıp pişirebiliyoruz.

Derin Karanlıklar İle Yer Altı Eskisinden Daha Tehlikeli

Minecraft’a yeni eklenen biyomlardan birisi de derin karanlık. Kendine özel birkaç kozmetik blok içerse de en çok ilgi çekeni sculk sensor isimli bir varlık. Bu blok özetinde bir ses sensörü olarak kullanılabiliyor. Yakınında olan olayların seslerini algılayıp redstone sinyali gönderebiliyor. Yani kablosuz redstone sinyali taşıma resmi olarak Minecraft’a gelmiş oldu.

Yalnız bu derin karanlıklarda da çok güçlü bir mob başınıza bela olabilir. Gardiyan isimli kör ama son derece güçlü olan bir mob da buralarda gezmekte. Eğer yakınlardaysanız çevredeki ışıkların kararıp yeniden aydınlanması yakınlarda bir gardiyan olduğu anlamına gelir. Kör olan bu mob tıpkı sculk sensor mantığı gibi seslere tepki vermektedir. Yani eğilerek ses yapmadığınız sürece dikkatini çekmezsiniz. Kartopu ve ya ok atarak da dikkatini dağıtabilirsiniz, çünkü gardiyan sesin olduğu yere odaklanıp oraya doğru gider. Çok güçlü bir saldırısı vardır ve efsunsuz tam netherite zırhı setli birine 6.5 kalp vurabilmektedir. Eğer ona çok hasar verirseniz artık peşinizi bırakmaz ve canı azaldıkça hareket hızı da artar.

Minecraft Cave Update Yemyeşil Mağaralarda Yeni Dostunuz

Yukarıda bahsettiğimiz gibi oyuna eklenen yemyeşil mağaralarda suyun içinde sevimli olan aksolotl semenderleri bulup dost edinebilirsiniz. Ölü numarası yapma yeteneği olan bu semenderler ayriyeten de okyanus heykellerindeki tapınak gardiyanlarının doğal düşmanıdır. Yani birkaç aksolotl evcilleştirip okyanus seferlerinizi sonda derece kolaylaştırabilirsiniz. Minecraft Caves and Cliffs incelemesine hemen bakıyoruz….

Bu yemyeşil mağaralarda glow berry isimli ışık veren ve yenebilen yeni bir meyve de eklenmektedir. Yukarı baktığınızda asma gibi yetişen bu bitkinin yanlarında spor salan bazı çiçekler de yakalamak mümkündür.

Minecraft Cave Update Mojang’dan Envanter Sorununa Bir Müdahale

Envanter karışıklıklarına bir çözüm üretmek için oyuna paket isimli yeni bir eşya geliyor. Üst üste birikebilen eşyalardan 1 envanter slotu kaplayacak kadar yeri bu pakete koyabiliyorsunuz. Örneğin 32 kum ve 32 toprak parçasını bu pakete koyabilirsiniz, böyle envanterde 2 yerine 1 slot yer kaplamış oluyor. Bazı eşyaların birikme sayıları farklı olduğu için bu sayılar da dikkate alınmaktadır. Örneğin ender incisi 16’ya kadar biriktirilebildiği için bir pakette 8 inci ve 32 toprak yan yana durabilir.

YOK “DAĞ” NELER

Mojang’ın yaptığı oylama ile oyuna eklenmek için seçilen biyom dağ biyomu, ve bununla gelen yeni mob ise dağ keçisi. Dağa tırmanmayı, atlamayı ve boynuzlarını önüne gelen herkese geçirmeyi seven bu yeni mobları uzaktan sevseniz iyi olur.

Oyun yakında yeni sürümü ile karşımızda olacak. Bunlar henüz tasarım aşamasında olan bilgiler. Detaylar geldikçe size de aktarım yapacağız. Minecraft caves and cliffs inanılmaz olmuş!

Hakkında: Panzehir

Hergün Android Oyun Hilesi ve Oyunlar Paylaşıyoruz. Takip etmeyen çok şey kaçırır.

Kontrol Ediliyor

WOR – World Of Riders Mod APK İndir

   İNDİRME SAYFASINA GİT WOR – World Of Riders Mod APK İndir, World Of Riders …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir